Prens Dö Gal Kumaş Nedir? Prens De Galle

Takım elbise almak istediğinizde karşınıza çıkacak en güzel kumaşlardan biri de prens dö gal kumaş nedir? Prince de Galles, glen ekose isimleriyle de bilinir. Bu yazımızı bu kumaş için ayırdık.

Prens Dö Gal Kumaş Nedir?

Telaffuzu zor bir kumaş olan prens dö gal kumaşın farklı bir hikayesi vardır. Fransa’da prince de galle olarak bilinir. Söylenenlere göre zamanında prense özel bir yarışma düzenlenmiş. Özel olarak bu kumaş üretilmiş ve prens tarafından beğenilmiş. İlk olarak da galle prensi giydiği için kumaşa prince de galle ismi verilmiş. Takım elbise için pantolon, yelek ve ceket üretiminde kullanılır. Bu kumaştan takım elbise tercih edenler mavi tonlarında bir gömlek ile veya beyaz renk gömleklerle kombinlerini çok şık bir şekilde tamamlayabilirler. Bu takım elbise için olmazsa olmazlardan biri de kravattır.

Prince de galle kumaş yün elyaflardan elde edilen, iki veya daha çok renkte iplikle üretilmiş geniş ekoseli bir kumaştır. Her ülkede farklı şekillerde isimlendirilmektedir. Örneğin Avusturya’da esterhazy kumaş denilirken İskoçya’da glen kumaş denilmektedir.

Prince De Galle Takım Elbise

Bu kumaştan elde edilen takım elbiseler genellikle gri ve siyah renkte olmaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi normalde yün elyaflardan yapılmaktadır ancak günümüzde hemen hemen her kumaşta olduğu gibi polyester modelleri de vardır. Bu sebeple polyester ve yün prince dö gal takım elbiselerde fiyat farkı çok olabilmektedir.

Prince de galle takım elbiseleri kış aylarında da tercih edilebilen ürünlerdir. Sportif ve şık görüntüsü vardır. Resmi törenlerde çeşitli devlet büyüklerinin de bu kumaşı kullandığı bilinmektedir. Özellikle ABD Başkanı Ronald Reagan birçok görüşmesinde bu kumaşı tercih etmiştir.

Takım elbise için çok tercih edilen kumaşlardan olan poliviskon kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca takım elbise deseni içinde balıksırtı kumaş yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Ülkemizde okuma hataları sebebiyle prens doğal kumaş, prens logal kumaş gibi farklı şekillerde de telaffuz edilmektedir. Bu tarz bir takım elbise almak istediğinizde glen ekose veya geniş ekose derseniz sizlere daha iyi yardımcı olacaklardır. Kaliteli bir takım elbise giymek istiyorsanız kumaş türünün yün olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kısaca prince dö gal kumaş nedir sorusunu cevapladık. Kumaşla ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.