Aerobin Kumaş Nedir? Ayrobin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Ferace, gömlek, tunik, hırka ve elbise için kullanılan aerobin kumaş nedir? Ayrobin kumaş özellikleri nelerdir? Çok merak edilen bu kumaşla ilgili sorularınızı cevapladık.

Aerobin Kumaş Nedir?

Aerobin kumaş özellikle tesettür giyimde çok kullanılan bir kumaş. Renkleri canlı gösterir ve şıklık katar. Bu nedenle birçok kişi aerobin kumaşı tercih etmektedir.

Aerobin kumaşla ilgili piyasada çok fazla bilgi eksikliği vardır. Kumaşın ismi dahi bazı yerlerde yazılışı olan aerobin kumaş olarak, bazı yerlerde ise okunuşu olan ayrobin kumaş olarak geçer. Bu nedenle daha fazla bilgi için yazımızın altındaki kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Aerobin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Kırışmaya karşı dayanıklıdır.
  • Renkleri canlı gösteren bir kumaştır.
  • Makinede düşük derecelerde yıkanabilir.
  • Yıkama sonrası şıklığını kaybetmez.
  • Nefes alabilen bir kumaş değildir.
  • Birçoğunda üretim aşamasında likra kullanıldığı için esneme özelliği vardır.
  • Şeffaf değildir, iç göstermez.
  • Farklı kalitelerde ve farklı fiyatlarda bulunmaktadır.

Aerobin Kumaş Nasıldır?

Kumaş ile ilgili yukarıda belirttiğim bilgi eksikliği maalesef mevcut. Yurt dışı kaynaklarında bu isimde bir kumaş bulunmamakta. Ülkemizde aerobin kumaş tunik satan birkaç satıcıya ürünün polyester mi pamuk mu olduğunuz sorduk ancak henüz bir cevap alamadık.

Aerobin Kumaş Terletir Mi?

Bu soruyu cevaplamak için kumaşın ham maddesini bilmemiz gerekir. Eğer kumaş tamamen polyester ise nefes almayacaktır ve kullanıcıyı terletecektir. Bu da uzun süreli kumaş kullanımında koku yapacaktır.

Yırtılmaz kumaş olan ripstop kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eğer internette gördüğünüz bir aerobin kumaşı almak istiyorsanız öncelikle satıcıya kumaşın nefes alıp almadığını veya kumaşın tamamen polyester olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer kumaş pamuk polyester karışımı ise hem kırışmaya karşı dayanıklı olacaktır hem de pamuk nefes aldığı için sizi fazla terletmeyecektir.

Siz de daha önce aerobin kumaş ile yapılmış bir ferace, tunik, gömlek kullanmış iseniz tecrübelerinizi aşağıda yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede sayfamızı takip eden kişileri bu bilgi eksikliğinden kurtarmış oluruz.

Aşağıda birçok takipçimiz kumaş aerobin kumaş ile ilgileri tecrübelerini paylaşmıştır. Yorumları göster diyerek aerobin kumaş yorumları okuyabilirsiniz.