Popart Kumaş Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Çok amaçlı kullanılabilen ve dijital baskı yöntemi ile üretilen popart kumaş nedir ve nerelerde kullanılır? Popart kumaş özellikleri ve desenleri nelerdir? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları sizleri bekliyor.

Popart Kumaş Nedir?

Popart kumaş genel olarak %100 polyesterden üretilen süet kumaşlara dijital baskı yapılarak üretilmektedir. Renkli ve canlı görüntüsü ile şık bir görünüm sağlar. Bulunduğu ortama farklı bir hava katar.

Popart kumaş özellikleri sebebiyle tercih edilen bir kumaştır. Makineden yıkabilir ve silinebilir. İsterseniz ütü de yapabilirsiniz. Bu işlemler kumaşa herhangi bir zarar vermemektedir. Dökümlü bir kumaştır ve çekme yapmaz. Lekelere karşı da dirençlidir. İç mekanda kullanıldığında da solma yapmaz. Özel baskı yöntemleri ile üretildiği için boya çıkarmaz.

Popart kumaşlar desen alternatifi çok olan kumaşlardır. Hemen hemen her renkte bulabilirsiniz. İsterseniz karikatür desenli isterseniz şehrin özel amblemleri basılı kumaşlar bulabilmeniz mümkündür.

popart-kumas-desenleri
dijital-baski-kumas

Popart Kumaş Nerelerde Kullanılır?

  • Dökümlü bir kumaş olduğu için masa örtüsü için tercih edilebilir.
  • Koltuk ve minder döşeme için kullanılır.
  • Perde en sık kullanıldığı alandır.
  • Runner ve amerikan servis içinde tercih edilir.
  • Çanta, abajur ve kırlent içinde popart kullanımı yaygındır.

Popart kumaşlar 30-40 derece gibi sıcaklıklarda makinede yıkanabilmektedir. Ters yüzü çevrilip ütü yapılması tavsiye edilir. Sizde evinizde farklı bir ortam oluşturmak için popart kumaşı tercih edebilirsiniz. Popart kumaşların eni genelde 150 cm olmaktadır. Metre fiyatları da 25-35 TL aralığında değişmektedir.

Meşhur desenlerden olan balıksırtı kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Popart kumaş nedir ve nerelerde kullanılır sorularını cevaplamaya çalıştık. Kumaş ile ilgili eklemek istediklerini aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.