Maske Kumaşı ile Maske Üretimi Nasıl Yapılır?

Corona virüs sebebiyle son zamanlar çokça ihtiyaç duyulan maskeleri kendiniz yapmak istiyorsanız dikkatli bir şekilde yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Yazımız içeriğinde maske kumaşı olarak kullanılabilen ve hava alabilen %100 pamuk kumaş ile maske üretimi yapacağız. Bu maske yıkanıp tekrar tekrar kullanılabilir şekilde olacak.

Maske Kumaşı

Corona virüsünün hızla yayılması sebebiyle maske kullanımı yetkiler tarafından önerilmekte. Peki hangi kumaşlar maske kumaşı olarak kullanılabilir. Hangi kumaşlar bu alanda tercih edilmelidir?

  • Bu alanda tek kullanımlık olarak nonwonen kumaş ve meltblown kumaş olarak bilinen ürünler kullanılmaktadır.
  • SMS/SMMS olarak adlandırılan filtreleme özellikli sentetik ürünlerde maske üretiminde tercih edilmektedir.
  • Akfil kumaş gibi %100 pamuk olan ve nispeten filtreleme özelliği olan kumaşlarda maske kumaşı olarak kullanılabilmektedir.

Kumaş olarak alıp kendi maskenizi kendiniz üretmek isterseniz iletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Eni 240 santimetre olan bu kumaşların metre fiyatı 20-30 TL’dir ve eni geniş olduğu için 1 metreden 10 adet maske üretilebilmektedir.

Maske Üretimi Nasıl Yapılır?

Maske üretimi için kumaşı temin ettik. Şimdi kulaklarımıza geçirmek için 2 adet lastik gerekiyor. Onlarında adeti 0,5-1 TL aralığında satılmaktadır. Bundan sonrası ise tamamen dikim işlemine kalır. Eğer biz gibi bu işlemi terziye yaptırmak isterseniz dikim ve lastikleri ile birlikte 5 TL gibi bir ücrete yaptırabilirsiniz.

corona-maske-fiyati
maske-kumasi-fiyati

Fiyat dışarıda satılan tek kullanımlık maskelere göre fazla olabilmektedir ancak burada önemli olan bu ürünlerin yıkanıp yıkanıp tekrardan kullanılabilmesidir. Özellikle 60 ve üstü derecelerde yıkarsanız sağlığınız için daha hijyenik olacaktır. Bu sayede uzun süre kullanabilirsiniz ve sürekli maske arama sorunu ile karşılaşmazsınız.

Ayrıca sadece beyaz renk değil desenli ve renkli kumaşlardan da bu şekilde maske üretimi yapabilirsiniz. Bu sayede küçük yaşlardaki çocuklarınız da daha hevesli bir şekilde maskelerini kullanacaklardır.

Nehir Kumaşçılık olarak hem kumaş hem de hazır maske satışı yapıyoruz. Kumaşın fiyatını yukarıda belirtmiştim. Corona maske fiyatı da adet olarak 10 TL ve paket fiyatı 100 TL’dir. Bir pakette 12 adet maske bulunmaktadır. Yine sizin seçtiğiniz kumaşa göre üretilip o şekilde adresinize gönderilmektedir.