İthal Kumaş Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Yurtdışından ülkemize ithal edilen ithal kumaş nedir ve çeşitleri nelerdir? Hangi kumaşlar genel olarak ithal edilmektedir? İthal kumaş elbise nasıl olur?

İthal Kumaş Nedir?

Günümüzde birçok kumaş yurtdışından ithal edilmektedir. En çok kumaş ithal ettiğimiz ülkelerde Çin başı çekmektedir. Aerobin kumaş gibi birçok kumaş zaman zaman bu şekilde yurtdışından getirilmektedir. Maske yapımında kullanılan sms kumaş gibi kumaşlarda yine genel olarak ithal edilmektedir. Günümüzde birçok girişimci bu ithalatı düşürmek için ülkemizde kumaş üretim tesisi açarak kumaş üretmeye çalışmaktadır. Ancak bu seferde kumaş üretmek için gerekli elyaflar ithal edilmektedir. Her ülke ithalatını düşürüp ihracatını artırmak ister. Bizde bunu başarmak için tekstil sektörüne gereken önemi vererek ülkemizi bu alanda daha iyi yerlere getirmeliyiz.

Daha önceki yazılarımızda moher kumaş nedir sorusuna cevap vermiştik. Bu kumaşın hikayesinde aslında ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

ithal-krep-kumas-nasildir
ithal kumaş nedir

İthal Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Farklı alanlarda kullanılan birçok kumaş ithal edilebilmektedir. İthal krep kumaş gerek kalitesi gerek uygun fiyatı ile ülkemizde çokça bilinir. Özellikleri ile de dikkat çeken terletmeyen bir ürün olduğu için kullanımı da yaygındır. İç göstermediği için tesettür giyimde de tercih edilir.

Ülkeler bazen ithalat oranını dengelemek için bazı ek vergiler getirmektedir. Bu durumda fiyatların artmasına sebep olabilmektedir.

Yurtdışından sadece kumaş ithal etmiyoruz. Bazen direk hazır olarak ithal kumaş elbisede getirilmektedir. Oda ürünün ve kumaşın kalitesine göre çeşitli fiyatlarla iç pazarda satılmaktadır.

İthal kumaş nedir ve çeşitleri nelerdir sorusuna cevap vermeye başladık. Ülkemizde özellikle ithal krep kumaşlar çok sevildi. Bu tarz bir kumaş kullandı iseniz tecrübelerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Krep kumaş ve scuba krep kumaş hakkında bilgi almak için de geçmiş yazılarımızı inceleyebilirsiniz.