Etamin Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir ve Nerelerde Kullanılır?

Farklı amaçlar için kullanılan ve doğal bir kumaş olan etamin kumaş nedir ve nerelerde kullanılır? Etamin kumaş özellikleri nelerdir? Etamin kumaş alırken nelere dikkat edilir? Kumaş hakkında merak edilenler yazımız içeriğinde olacak.

Etamin Kumaş Nedir?

Genel olarak pamuktan üretilen etamin kumaş bu sebeple doğal bir kumaştır. Çeyizlerin vazgeçilmez kumaşıdır. Mutlaka her çeyizde etamin kumaşa rastlarsınız. Bunun sebebi kumaşın hem kaliteli olması hem de üzerinde kolaylıkla süsleme işleri yapılıyor olmasıdır.

Etamin almak istediğinizde karşınıza count diye tabir edilen sıklık çıkar. Bu etamin kumaş üzerinde gözüken kare kısımların ve ipliğin sıklığıdır. 16 ct etamin kumaş nedir diye sorduğunuzda belirtilen 16 sayısı o kumaşın sıklığını belirtir. Piyasada 6 ile 18 sıklık aralığında etamin kumaşları çokça görmekteyiz.

Etamin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Doğal bir kumaş olduğu için nefes alabilir.
  • Farklı sıklıklarda modelleri bulunmaktadır.
  • Bu sıklığa göre kullanım alanları belirlenir.
  • Çok farklı alanlarda kullanılabildiği için çok amaçlı kumaş olarak bilinir.
  • Makinede düşük derecelerde yıkanabilir.
  • Bazı yerlerde yaygın kullanım sebebiyle seccade kumaşı olarak da geçmektedir.
  • Kumaşın üzerine çok rahatlıkla dantel yapılabilmektedir.
  • Farklı renklerde üretilmektedir.
  • Kanaviçe modelleri için uygun bir kumaştır.
etamin-seccade-runner-masaustu
etamin kumaş nedir

Etamin Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Mağazamızda count da denilen farklı sıklıklarda etamin kumaş mevcuttur. 1.sınıf kaliteye sahip bu kumaşlar ile müşterilerimiz runner ve masa örtüsü yapabilmektedir. Bunun haricinde birçok müşterimiz hazır seccade kumaşı aradığı için onlara da yine etamin kumaşlar ile yardımcı olmaktayız.

Runner ve masa örtüsü için kullanılan bir diğer kumaş olan akfil kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etuval linen etamin kumaşı içinde 16 ct sıklığında 160 cm eninde kumaşlarımız mevcuttur. Etuval linen kaç count merak ediyorsanız onu da söyleyelim. Bu kumaşlar işlenebilir kumaş olarak geçer ve genel de sıklığı 16 counttur. Bunun haricinde 14 ct etamin kullanıldığı da bilinmektedir. Daha sık bir kumaş isterseniz 18 ct etamin kumaşı da işinizi görecektir.

Etamin ile rahatlıkla kompozisyon kumaş elde edilebilmektedir. Daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.