Ris Kumaş Nedir? Birlikte Öğrenelim

Uzun süredir müşterilerimiz bizlere merak ettikleri kumaşları sorar ve bizde cevaplarını vermeye çalışırız. Şayet bilmiyorsak araştırır ve çevremizde üretim yapan arkadaşlarımıza sorarız. Son günlerde sorulan ancak cevabını bulamadığımız bir kumaş var. Ris kumaş nedir, özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır?

Ris Kumaş Nedir?

Ülkemizde farklı kumaş isimleri sevilmekte. Örneğin satılan birçok kumaş polyester. Ancak polyester kumaş ismiyle pazarlama daha zor olduğu için kumaşlara çeşitli isimler bulunarak pazarlanıyor. Mira kumaş gibi aerobin kumaş gibi kumaşlarda bunun örneklerini görmüştük. Tahminimizce bu kumaşta o tarz bir kumaş. Çünkü gerek üretim yapan gerekse yıllardır bu sektörde satış falan firmalara sorduğumuzda böyle bir kumaş duymadıklarını belirtiyorlar.

izmir-nehir-kumascilik
ris kumaş nedir

Bir tahminimizde ris isminde bir firma olduğu ve ürettiği kumaşları bu isimle pazarladığı. Tilda kumaş gibi kumaşlarda bunun da örneği görmüştük. Ancak tüm çabalarımıza rağmen ris isminde bir tesktil firmasına da rastlayamadık.

Bu sebeple sitemizin yayınından bu yana ilk defa okurlarımızdan bir isteğimiz var. Hiç ris kumaş ismiyle bir kumaş kullandınız mı? Bu kumaş nasıl bir kumaştı ve hangi amaçla kullandınız? Görüş ve yorumlarınızı aşağıdan yorum olarak mutlaka bekliyoruz.

Bizde bir yandan araştırmalarımıza devam edeceğiz. Eğer herhangi bir firmada kumaşı bulursak satın alıp kullanıcı yorumlarını da sizlerle paylaşabiliriz.

Daha fazlası için iletişim: bilgi@izmirnehirkumascilik.com

Whatsapp aracılığı ile de bizimle iletişime geçebilirsiniz.