Ziberlin Kumaş Nasıldır ve Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda gelinlik için aranan kumaşlardan olan ziberlin kumaş nasıldır ve özellikleri nelerdir? Ziberlin kumaş fiyatları ve kullanım alanları nedir? İpek ziberlini diğer kumaşlardan ayıran etmenler nelerdir? Kumaş ile ilgili merak ettiklerinizi yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Ziberlin Kumaş Nasıldır?

Zarif ve gösterişli bir kumaş olan ziberlin kumaş, özel günler için tercih edilen bir kumaştır. Gerek dokusu ile gerekse parlaklığı ile dikkat çeker. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde pek bulunmayan ziberlin gelinlikler artık günümüzde vitrinlerde yer almaktadır. Ülkemizde vitrine yeni çıksa da yurt dışında uzun yıllardır yine bu sektörde kullanılmaktadır.

Görünüm olarak amerikan satene benzeyen ziberlin kumaşı dokusu sayesinde satenden ayırabilirsiniz. Özellikle kumaşa dikkatli baktığınızda çizgisel dokumayı fark edebilirsiniz.

Ziberlin Kumaş Nedir?

Ziberlin kumaşın sentetik modelleri de vardır ancak genel ipek üretimi tercih edilir. İpek ziberlin kumaşın metre fiyatı sentetik ziberlin kumaşa göre daha yüksektir. Ancak sentetik ziberlinde ipeğe göre daha parlaktır.

Gelinlik ve abiye kumaşlar için çokça kullanılan tafta kumaş nedir? Merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gelinlik seçiminde kumaş en dikkat edilmesi gereken hususdur. Fiyatı da belirleyen işçilik ve kumaştır. İkisinin de iyi olması durumunda hayalinizde ki gelinliğe sahip olabilirsiniz.

Ziberlin kumaş üretimi gelinliklere genel olarak baktığımızda sadedirler. Pürüzsüz görünümleri sayesinde sade ve şık bir görünüm sunarlar.

ziberlin-kumas-nedir
ipek ziberlin gelinlik

Ziberlin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Yumuşak yapıdadır.
  • Kalın modelleri de vardır. Bu sebeple kışlık gelinlik için de tercih edilebilmektedir.
  • İpekten ve sentetik ürünlerden elde edilebilir. Yünden elde edilen ziberlin kumaşlarda vardır. Bunun haricinde ipek, polyester karışımı ziberlin kumaşları da görebilirsiniz.
  • Genellikle parlak bir görünüme sahiptir.
  • Ziberlin kumaş nerelerde kullanılır sorusu da sürekli sorulmaktadır. Ziberlin kumaş gelinlik, eşarp, mont, ceket, takım elbise gibi giysilerin üretiminde kullanılmaktadır.
  • Makinede yıkanması tavsiye edilmemektedir. Kuru temizleme önerilir.
  • Ziberlin kumaş fiyatı ürürün ham maddesine göre değişkenlik göstermektedir. Sentetik üretimi olan ziberlin kumaşlar daha uygun fiyatlı olabilmektedir. İpek ziberlin kumaşlar ise daha yüksek fiyatlıdır.

Ziberlin kumaş nasıldır ve özellikleri nelerdir sorularına cevap vermeye çalıştık. Ziberlin kumaş nedir ve fiyatı ne kadardır diye merak ediyorsanız yazımız faydalı olacaktır. Kumaş hakkında eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.