Yanar Döner Kumaş Nedir? Renk Değiştiren Kumaş

Özel gün ve gecelerde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız hareket ettikçe renk değiştiren ve parlayan bir kumaş tercih edebilirsiniz. Bu kumaşlara yanar döner kumaş da denmektedir. Bizde bu yazımızda yanar döner kumaş nedir sorusunu cevapladık.

Yanar Döner Kumaş Nedir?

Yanar dönerli kumaş hareket ettikçe parlayan ve renk değiştiren kumaşlardır. Özellikle abiye gibi ürünlerde çokça görülmektedir. Bu kumaşla genel olarak “janjanlı kumaş” denmektedir. Özel gün ve gecelerde tercih edilmekte ve çok dikkat çekmektedir. Siz yürüdükçe ışıktan dolayı renk değişikliği olur ve kumaş parlar. Kumaş sadece abiye için kullanılmamaktadır. Bunun haricinde şal, ceket, gelinlik gibi alanlarda tercih edilebilmektedir.

Parlayan ve Renk Değiştiren Kumaş

Janjan kumaşlar şifon elbiselerde çok görülmektedir. Bu kumaştan yapılan elbiselerin bazıları şeffaf olduğu için içerisine astar yapılması gerekebilmektedir. Bu sebeple kumaşta hassastır.

Yanar dönerli kumaşları hemen hemen her renkte bulabilirsiniz. Hatta isterseniz desenli modellerini de bulabilirsiniz. Mağazamızda bulunan fransız şifonların bir çoğu janjanlı kumaştır. Bu kumaşları alıp kendinize özel olarak dikebilirsiniz. Hem kalitesi hem de canlı renkleri ile memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Geçmiş yazılarımızda şifon ve janjan kumaş hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştuk. Sitemizin arama kısmını kullanarak bu yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Kısaca yanar janjanlı kumaş nedir ve nerelerde kullanılır sorularını cevapladık. Siz böyle bir kumaş tercih eder misiniz? Daha önce bu şekilde janjanlı kumaş kullandı iseniz aşağıdan yorum yaparak tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.