Sunbrella Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Özellikle dış mekan döşeme gibi alanlarda kullanılan tekne severlerin yakından bildiği bir kumaş olan sunbrella kumaş nedir? Sunbrella kumaş özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır? Kumaş hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Sunbrella Kumaş Nedir?

İlk olarak 1990 yıllarında üretilen sunbrella tescilli olarak satılan bir kumaştır. İlk zamanlarda tente için kullanılmıştır. Ancak günümüzde daha farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. En sert olarak bilinen hava koşullarında dahi dayanıklılığa ile dikkat çekmiş bir üründür. Bu özellik sunbrella kumaşların en önemli özelliğidir.

Sunbrella kumaş akrilik ipliklerden üretilmektedir. Ancak üretimde farklı teknikler uygulanmaktadır. Örneğin iplikler ince ince derinlemesine boyanmaktadır. Bu sayede ürün güneşte veya suyla temas ettiğinde solmaz.

Sunbrella Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Dayanıklı bir kumaştır.
  • Suya karşı dayanıklıdır.
  • Küfe ve solmaya karşıda dirençlidir.
  • Yıkanması kolay bir üründür.
  • Geri dönüşümü yapılabilen bir kumaştır.
  • Çok amaçlı kullanılan bir üründür. İç mekan mobilyaları, teras mobilyaları, minderler, tekne brandaları, tente ve jakuzi örtüleri gibi farklı farklı alanlarda rahatlıkla tercih edilmektedir.
  • Kumaşın metre kare ağırlığı kalitesine göre değişmektedir. Piyasada sık olarak bulunan sunbrella kumaşın ağırlığı 300-400 gram arasında değişebilmektedir.

Kumaşlarda kalite nasıl anlaşılır ve kumaş gsm nedir? Merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

bahce-mobilya-kumasi
dış mekan döşeme kumaşı

Sunbrella Kumaş Fiyat

Kumaşın fiyatı kalitesine göre değişebilmektedir. Bu nedenle gramaj dokuma sıklığı gibi değişkenler fiyatı da artırabiliyor. Ancak genel olarak baktığımızda da kaliteli gereği diğer kumaşlara nazaran daha yüksek fiyatlı bir kumaştır. Bazı ürünler de 10 yıl solmaz ve su geçirmezlik garantisi bulunmaktadır. Kumaşın da fiyatı metrede 100-200 TL aralığındadır. Alacağınız kumaş daha enli veya farklı özelliklere sahip bir kumaş ise fiyatında artacağını bilmenizi isteriz. Sonuç olarak bu denli kaliteli ve dayanıklı bir kumaşa bu kadar ücretlerin verilmesini de açıkçası normal karşılıyoruz.

Sunbrella kumaş nedir ve hangi alanlarda tercih edilmektedir sorularına cevap vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz veya eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İzmir Nehir Kumaşcılık olarak birçok kumaş hakkında bilgi verecek paylaşımlarda bulunuyoruz. Bu sebeple daha fazla kumaş hakkında bilgi almak için bizi takip edebilirsiniz.