Sunbrella Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Özellikle dış mekan döşeme gibi alanlarda kullanılan tekne severlerin yakından bildiği bir kumaş olan sunbrella kumaş nedir? Sunbrella kumaş özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır? Sunbrella tekne brandası renkleri nelerdir? Kumaş hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Sunbrella Kumaş Nedir?

İlk olarak 1990 yıllarında üretilen sunbrella tescilli olarak satılan bir kumaştır. İlk zamanlarda tente için kullanılan kumaş günümüzde farklı farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. En sert olarak bilinen hava koşullarında dahi dayanıklılığa ile dikkat çekmiş bir üründür.

Sunbrella kumaş akrilikten üretilir. Ancak üretimde farklı teknikler uygulanmaktadır. Örneğin iplikler ince ince derinlemesine boyanır. Bu sayede ürün güneşte veya suyla temaz ettiğinde solmaz.

Sunbrella Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Dayanıklı bir kumaştır.
  • Suya karşı dayanıklıdır.
  • Küfe ve solmaya karşıda dirençlidir.
  • Yıkanması kolay bir üründür.
  • Geri dönüşümü yapılabilen bir kumaştır.
  • Çok amaçlı kullanılan bir üründür. İç mekan mobilyaları, teras mobilyaları, minderler, tekne brandaları, tente ve jakuzi örtüleri gibi farklı farklı alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Sunbrella kumaş nerelerde kullanılır sorusuna da bu şekilde cevap vermiş olduk.
  • Kumaşın metre kare ağırlığı kalitesine göre değişmektedir. Piyasada sık olarak bulunan sunbrella kumaşın ağırlığı 300-400 gram arasında değişebilmektedir.

Kumaşlarda kalite nasıl anlaşılır ve kumaş gsm nedir? Merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

bahce-mobilya-kumasi
dış mekan döşeme kumaşı

Sunbrella Kumaş Fiyatı Nedir?

Kumaşın fiyatı kalitesine göre değişebilmektedir. Gramaj dokuma sıklığı gibi değişkenler fiyatı da artırabilir. Ancak genel olarak baktığımızda da kaliteli gereği diğer kumaşlara nazaran daha yüksek fiyatlı bir kumaştır. Bazı ürünler de 10 yıl solmaz ve su geçirmezlik garantisi bulunmaktadır. Kumaşın da fiyatı metrede 100-200 TL aralığındadır. Alacağınız kumaş daha enli veya farklı özelliklere sahip bir kumaş ise fiyatında artacağını bilmenizi isteriz.

Sunbrella kumaş nedir ve nerelerde kullanılır sorularına cevap vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz veya eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.