Rizz Kumaş Nedir, Rizz Kumaş Terletir Mi?

Kumaşlarla ve dikimle ilgilenen birçok kişi rizz kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorusunu sormaktadır. Bizde bu kumaşı sizler için araştırıp kısa bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

Rizz Kumaş Nedir?

Rizz kumaş ile ilgili yaptığımız araştırmalarda Türkçe bir bilgilendirme yazısına rastlamadık. Ülkemizde bu şekilde çok merak edilen birçok kumaş ismi mevcut. Bunlar genelde polyester kumaşlara farklı isimlerin verilmesinden kaynaklı. Rizz kumaşında bunlardan biri olduğunu tahmin ediyoruz. Eğer kullanmış olduğunuz bir rizz kumaş var ise aşağıdan yorum yaparak bloğumuzu takip eden kişileri bilgilendirebilirsiniz.

Rizz Kumaş Özellikleri

Kumaş ile ilgili olarak bazı ülkelerde aynı isimle kumaşın olduğunu gördük. Örneğin Pakistan’da rizz kumaş ismi ile üretim yapan bir firma bulunmaktadır. Bu firma genel olarak pamuk elyaflar ile kumaş dokumaktadır. Kumaşlara baktığımızda terletmeyen yazlık kumaşlar olduğunu görebilirsiniz. Fikir olması için firmanın facebook sayfasını da inceleyebilirsiniz.

Rizz design ismiyle farklı firmalarda bulunmaktadır. Bazen firmalar bilinen kumaşlar üzerinden birkaç değişiklik yaparak kumaşı kendi firma isimleriyle pazarlamaktadır. Bazen de kumaşlara farklı desenler katarak yine aynı şekilde kendi isimlerini vermişlerdir. Bunu tilda kumaş örneğinde görebiliriz. Rizz kumaşta aynı şekilde bir firmanın çıkarmış olduğu kumaşlardan biri olabilir.

Kısaca rizz kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorularını cevapladık. Gündem de olan ve mağazamızda bulunmayan bir kumaşı merak edip araştırmaya çalıştık. Bu sebeple kumaş hakkında bilginiz var ise bizimle paylaşmanızdan çok mutlu oluruz.