Lizöz Nedir? Lizöz Modelleri ve Fiyatları

Son yıllarda kadınlar tarafından çok tercih edilen lizöz nedir? Lizöz modelleri ve fiyatları nelerdir? Örnekleri ve yapılışları hakkında bilgiler verdik.

Lizöz Nedir?

Sırt ve omuzları örten, ön tarafı açık hırka tarzı bir üründür lizöz. Düğmesiz bir üst kıyafetidir. (Son zamanlarda önden birkaç düğme eklenerek de lizöz yapılmaktadır) Hem işleniş olarak hem de kullanış olarak kibar üründür. Uzun yıllardır kullanılan bir kıyafettir. Özellikle bebek emziren anneler, emzirme sırasında lizöz kullanarak üstlerini örterler. Bu sebeple her kızın çeyizinde mutlaka lizöz bulunur.

Lizöz Modelleri Nelerdir?

Lizöz farklı farklı ipliklerden üretilen bir üründür. Genel olarak beyaz veya pembe renklerden üretilir. Siz kendi isteğinize göre istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Kullanılan ipliğin kalitesine ve el işçiliğine göre fiyatı değişebilmektedir. Bu sebeple 100 TL ile 500 TL aralığında lizöz bulabilirsiniz. Eğer lizöz yapmak istiyorsanız pamuk gibi doğal iplikler kullanmanızı tavsiye ederiz.

lizoz-modelleri-fiyatlari

Lizöz ile ilgili arama yaptığınızda genel olarak lohusa kıyafeti tabiri de görebilirsiniz. Yazının başında belirttiğim gibi emzirme için bir kolaylık sağlaması sebebiyle bu isimle de adlandırılmaktadır. Resimlerde de göreceğiniz üzere lizöz modeli tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Farklı farklı modellerde ve renklerde lizöz yapabilirsiniz.

Kısaca lizöz nedir ve modelleri nelerdir sorularına cevap verdik. Lizöz kıyafeti ile ilgili tecrübelerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı sağlayan dertsiz kumaş tabirini hiç duydunuz mu? Merak ediyorsanız dertsiz kumaş nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bilgilendirici yazılar için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.