Jessica Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak polyester ipliklerden üretilen jessica kumaş nedir ve özellikleri nelerdir? Jessica kumaş kullanım alanlarını ve kumaş hakkındaki düşünceleri listeledik.

Jessica Kumaş Nedir?

Sayfamızda şimdiye kadar birçok kumaş hakkında bilgi verdik. Bugün hakkında bilgi vereceğimiz kumaş sentetik bir kumaş olan jessica kumaş. Son yıllarda popüler hale geldiği için birçok kişi bu kumaşı merak etmekte.

Jessica kumaş endüstriyel alanda tercih edilebilen bir kumaştır ancak kumaş hakkında çok fazla bilgi de bulunmaktadır.

Jessica Kumaş Özellikleri

  • Sentetik bir kumaştır.
  • Dayanıklıdır.
  • Kırışmaya karşı dirençlidir.
  • Uygun fiyatlıdır.
  • Emici özelliği yoktur.
  • Kolay temizlenebilmektedir.

Son zamanlarda giyim sektöründe de jessica kumaş görülebilmektedir. Özellikle jessica kumaş üretimi mont görebilirsiniz. Bazı jessica kumaşlar krep kumaşlara çok benzemektedir. Bu sebeple jessica krep kumaş ismiyle de adlandırılmaktadır.

Jessica gibi polyester üretimi olan birçok kumaş çeşidi vardır. İpliğin sıklığı ve dokuma şekli kumaşlara farklı isimler verilmesine neden olmaktadır. Bu tarz kumaşların genel olarak özellikleri benzerdir ancak farklı alanlarda kullanıldığı görülebilmektedir. Üretimde kullanılan ipliğin polyester olması sebebiyle doğal olarak terletir mi sorusu sorulmaktadır. Bu terletme konusu sebebiyle kumaşlara üretimde pamuk karıştırılabilmektedir. Ancak %100 polyester olduğunda maalesef kumaşlar terletme yapabiliyor.

Jessica kumaş nedir sorusunu kısaca cevaplama çalıştık. Kumaş hakkında eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Özellikle kumaşı daha önce kullandı iseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

İzmir Nehir Kumaşcılık Web Sitesi