Helen Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda ismini sık duyduğumuz bir kumaş olan helen kumaşı satın aldık ve inceledik. Helen kumaş nedir, terletir mi ve nasıl bir kumaştır sorularını cevaplayacağız.

Helen Kumaş Nedir?

Öncelikle kumaşa ilk olarak baktığımızda basma kumaşlara çok benzediğini söyleyebiliriz. Uygun fiyatlı ve hafif bir kumaş. Hafif olduğu için özellikle etek kullanımında rüzgarlı havalarda sorun yaşayabilirsiniz. Kumaşın renkleri gayet canlı ve şık.

Helen Kumaş İç Gösterir Mi?

Özellikle şalvar için tam da istenen bir kumaş. Hava alıyor, rahat ve hafif. İsterseniz etek için de kullanabilirsiniz. Kumaşı farklı ışıklarda dikkatli incelediğimiz de iç göstermediğini fark ettik. Bu sebeple benim de tavsiye edebileceğim bir kumaş.

Kumaşın dokusunu incelediğimizde pamuk hissi veriyor. Bu nedenle hava geçirgenliği olduğunu ve terletmediğini söyleyebilirim. Dayanıklılık konusunda ise çok dayanıklı bir kumaş diyemem. Sanki elimle çok kolay yırtabilecekmişim gibi görünüyor. Zaten yazlık kumaşların geneli de inceliği sebebiyle bu durumda.

Helen Kumaş Nasıl Bir Kumaştır?

Kumaşı genel olarak incelediğimizde beğendiğimi belirtmeliyim. Yazlık bir kumaştan istenen her şey mevcut. Terletmez, az da olsa esnek bir yapısı var ve iç göstermiyor. Onun haricinde 30 derecede düşük sıkma programında yıkadım ve kumaşta herhangi bir deforme olmadı. Ayrıca yıkama sonrası çok fazla da buruşma olmadı. Belki içerisinde polyester karışımı olabilir ancak kullanımda herhangi bir rahatsızlık hissetmedim.

Kumaşı satın almadan önce astarlı ve pliseli modellerini de gördüm. Onların da aşağı yukarı özelliklerinin bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Yazımız başında da belirttiğim gibi aslında birçok özelliği emprime basma kumaşlara çok benziyor. Hem fiyatı hem de bu özellikleri dikkate alındığında yaz aylarında tercih edilebilecek bir kumaş. Farklı giyim ürünlerinde veya hobi amaçlı işlerde sizde rahatlıkla helen kumaş tercih edebilirsiniz.

Son olarak kumaşa neden helen ismi verildiğine dair bir bilgi bulamadım. Biz kısaca helen kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorularını cevapladık. Helen kumaş ile ilgili sormak veya eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kumaşlarla ilgili bilgilendirici yazılar için sitemizi yakından takip edebilirsiniz.