Raşel Kumaş Nedir, Metre Fiyatı Ne Kadardır?

En iyi bayrak kumaşı nedir diye sorduğunuzda alacağınız cevaplardan biri de raşel kumaştır. Sadece bayrak değil flama, afiş, elbise, masa örtüsü, sofra bezi gibi çok farklı alanlarda da kullanılan bir üründür. Peki raşel kumaş nedir, özellikleri nelerdir? Raşel kumaşın metre fiyatı ne kadardır?

Raşel Kumaş Nedir?

Çok farklı alanlarda kullanılan raşel kumaş genel de polyester iplikten örme yöntemi ile üretilen bir üründür. Özellikleri sebebiyle sevilen ve çok tercih edilen bir kumaştır. Hem ithal hem de yerli üretimi vardır.

Raşel Kumaş Özellikleri:

  • Örme biçiminden dolayı havayı geçirir. Havayı geçirdiği için rüzgara karşı dayanıklı olur. Bayraklarda çok tercih edilmesinin bir sebebi de budur.
  • Polyesterden üretilen bir kumaştır. Polyester kumaşlar su tutmaz. Bu sebeple ıslandıktan sonra hemen kurur. Mağazamızdan raşel masa örtüsü alan müşterilerimiz ürünün yıkamadan sonra hemen kullanılabildiğini söylemektedir. Ayrıca dış mekanda kullanılan bayraklar içinde bu özellik avantajdır.
  • Makinede yıkanabilmesi ve özellikleri sebebiyle kullanım kolaylığı sağlayan bir üründür.
  • Renkleri canlı ve güzel gösteren bir kumaştır.
  • Yumuşak bir yapısı vardır.
  • Kırışmaya karşı dirençlidir. İstenirse ütü ile arasına bir bez koyularak ütülenebilir.
  • Elbiseler için likralı ve likrasız modelleri bulunmaktadır.

Raşel Kumaş Metre Fiyatı:

Mağazamızda zeno ve mazhar tekstil firmalarına ait masa örtüsü veya sofra bezi olarak kullanılabilecek ürünler mevcuttur. Bu ürünler yukarıda belirttiğim özellikler sebebiyle kolay bir kullanım sağlar. Enleri 150 cm’dir. Metre fiyatları 10 TL’dir.

Raşel Kumaş Masa Örtüsü:

Genel olarak masa örtüsü ebatı 150×150 cm’dir. Bu ölçüye göre bir raşel masa örtüsü fiyatı 15 TL tutarında olmaktadır.

tuy-desenli-rasel-kumas
raşel kumaş nedir

*Tüy desenli raşel kumaş mağazamızın en çok satılan masa örtüsü kumaşlarındandır.

Toptan kumaş alış ve satış işlemi de mağazamızda yapılabilmektedir. Bunun için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

kahve-cay-desenli-sofra-bezi
çay kahve desenli raşel kumaş

Raşel kumaşlar suya ve kire dayanıklı kumaşlardır. Üzerinde suyu ve kiri çok tutmaz. Yıkandığında kir çok kolay çıkar ve kumaş özelliği gereği çok kısa sürede kurur.

Mağazamızda farklı desenlerde bir çok raşel kumaş vardır. Daha fazlası için bizimle ana sayfamızda belirtilen cep telefonuna whatsapp aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Instagram hesabımızdan da dm yolu ile bizi yazarsanız sizlere en kısa sürede cevap verebiliriz.

Yazımıza eklemek istediğiniz bir husus var ise aşağıda yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Raşel Kumaş Nedir?