Naturel Aerobin Kumaş Nedir?

Son yılların trend kumaşlarından olan aerobin kumaş, son aylarda farklı bir modeli ile yine gündemde. Bu nedenle bu yazımızda naturel aerobin kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorularını cevapladık.

Naturel Aerobin Kumaş Nedir?

Daha önceki yazılarımızda aerobin kumaş nedir sorusunu cevaplamıştık. İki kumaş arasındaki farkı öğrenmek isterseniz iki yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Öncelikli naturel kumaş nedir sorusunu cevaplayalım. Naturel kumaş kısaca doğal elyaflarla yapılan kumaşlara verilen isimdir. Naylon ve polyester barındırmaz. Bu nedenle fiyatları polyesterlere nazaran biraz daha yüksektir. Ancak kalitesi ile bu fiyatı hak ettiğini sizlerde kullanınca görebilirsiniz. Çünkü naturel kumaşlar nefes alabilen, terletme yapmayan konforlu kumaşlardır.

Naturel Kumaş Özellikleri

  • Nefes alabilen bir kumaştır.
  • İç göstermez.
  • Giyim sektöründe rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Özellikle tesettür giyiminde ülkemizde çok tercih edildiği bilinmektedir.
  • Düşük derecelerde makinede yıkamaya uygundur.
  • Renkleri canlı gösteren şık bir kumaştır.

İthal Aerobin Kumaş Nasıldır?

Aerobin kumaş farklı isimlerle adlandırılan bir kumaştır. Yurt dışından getirilen ürünlere ithal denmektedir. Bu nedenle bu kumaşlara ithal aerobin kumaş denir. Aerobin kumaş genel olarak polyester bir üründür. Bu sayede kırışmaya karşı dayanıklıdır. Ancak üretimde polyester yerine pamuk gibi doğal elyaflar tercih edilirse bu sefer de naturel aerobin kumaş denir. Birçok insanın polyester ürünlere karşı alerjisi olabilmektedir. Bu nedenle bu kişiler naturel aerobin kumaşı rahatlıkla tercih edebilmektedir.

Son olarak kumaşların üretim aşamasında bazen elyaflar karıştırılarak üretime sokulmaktadır. Yani satın aldığınız aerobin kumaş polyester ve pamuk karışımı olabilir. Tamamen polyester bir kumaş almak yerine en azından bu şekilde karışım bir kumaş almayı tercih edebilirsiniz.

Kısaca naturel aerobin kumaş hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eklemek istedikleriniz var ise aşağıdan yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.