Nadya Kumaş Nasıldır? Özellikleri Nelerdir?

Bazı tesettür giyim mağazaları nadya kumaş ismi altında tunik ve benzeri elbiseler sattığı için takipçilerimiz bize nadya kumaş nasıldır, özellikleri nelerdir gibi sorular sormakta. Bu sebeple bu yazımızda nadya Kumaş ne demek ve nadya Kumaş kullananlar bu kumaş hakkında neler düşünüyor bunlara değineceğiz.

Nadya Kumaş Nedir?

Giyim mağazalarının sattığı nadya Kumaş aslında bir polyesterdir. Çoğu firma kumaşın üretiminde kullanılan polyester oranını malesef müşterileri ile paylaşmıyor. Ancak 20-30 TL gibi bir ücrete tunik sattıklarına göre kullanılan kumaşın en az %80 i polyesterdir.

Bunun haricinde nadya krep kumaş tunikte satılmaktadır. Bu kumaşa da örgü biçimi krepler ile aynı olması sebebiyle nadya krep denmektedir. Hem polyester hem de krep kumaş özelliklerine sahiptir.

Nadya Kumaş Özellikleri

  • Dayanıklı bir kumaştır.
  • Makinede yıkanabilir.
  • Likralı yani esnek olanları vardır.
  • Kırışmaya nispeten dayanıklıdır.
  • İç göstermez.
  • Tunik, pantolon, etek gibi ürünlerde kullanılır.
  • Güzel ve şık gözükür.
  • Polyester olduğu için nefes almaz. Bu sebeple uzun süreli kullanımlarda terleme yapabilir.

Nadya Kumaş Nasıldır?

nadya-kumas-yazlik-mi
nadya-kumasin-ozellikleri

Nadya Kumaş polyester olması gereği güzel bir görüntü sağlar. Kumaşın renkleri canlıdır ve güzel gözükür. Fiyatları diğer kumaşlara göre daha ucuzdur.

Her kumaşta olduğu gibi olumlu ve olumsuz özellikleri vardır. Evet şık gözükür, makinede yıkanır, dayanıklıdır ama nefes almaz. Bu sebeple nadya Kumaş kullananlar kumaşın görünüşünden memnundur ancak uzun süreli kullanımda terlettiğini ve rahatsız ettiğini söylerler.

Modanın popüler kumaşı olan jorjet kumaş hakkında bilgi almak için tıklayın.

Nadya Kumaş Yazlık Mı?

Evet, nadya Kumaş bahar ve yaz aylarında tercih edilen bir kumaştır. Kışın sıcak tutmadığı ve üşüttüğü için kışın tercih edilmez.

Sizin de nadya kumaş ile ilgili görüş ve düşünceleriniz var ise aşağıdan yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.