Medine İpeği Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Tesettür giyim için en çok tercih edilen kumaşlardan olan medine ipeği kumaş nedir? Medine ipeği özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır? Kumaşın fiyatından teknik özelliklerine kadar merak edilen birçok hususu yazımız içeriğinde bulabilirsiniz.

Medine İpeği Kumaş Nedir?

Tesettür giyim alanında satış yapan birçok web sitesinde veya butikte medine ipeği kumaşı görebilirsiniz. Kumaş isminin aksine ne Medine’den gelmektedir ne de ipek bir kumaştır. Piyasada %100 polyester veya viskon polyester karışımı medine ipeği kumaş çokça bulunmaktadır.

Yapı ve doku olarak krep kumaşlara benzeyen kumaş canlı renkleri ve şıklığı ile dikkat çekiyor.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Medine İpeği Kumaş Özellikleri Nelerdir?

  • Genel olarak ince ve yazlıktır.
  • Makinede yıkanabilir.
  • Polyester oranı yüksek olduğu için kırışmalara karşı dirençlidir.
  • Medine ipeği kumaş iç gösterir mi sorusu çokça soruluyor. Bu kumaş iç göstermeyen bir kumaştır.
  • Kumaşa yapılan yorumlar genel olarak olumludur. Özellikle canlı renklere sahip olması ve yıkadıktan sonra bu rengin canlılığını kaybetmemesi kumaşın olumlu özelliklerindendir.
medine-ipegi-nerede-kullanilir
medine ipeği kumaş

Medine İpeği Kumaş Fiyatı

Kumaşın genel olarak eni 150 cm’dir. Metre fiyatı olarak da 25 ile 50 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. %100 polyester olanlar nispeten diğer karışım kumaşlara göre daha uygun fiyatlıdır.

Medine ipeği kumaşlara benzeyen dabıl kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Medine İpeği Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak kadın kıyafetlerinde kullanılan bir üründür. Elbise, ferace, pantolon, etek, bluz için çok kullanılır. Özellikle ferace ve şal ürünleri çok tercih edilir.

Medine ipeği kumaş nedir, özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Kumaş ile ilgili sormak veya eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha fazlası için iletişim numaramıza whatsapp aracılığı ile mesaj atabilirsiniz.