Gardenya Kumaş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Leke tutmaz özelliği ile sofra masa takımları için tercih edilen gardenya kumaş nedir ve özellikleri nelerdir? Gardenya kumaş fiyatı ve kullanım alanları hakkında bilgiler verdik.

Etuval Gardenya Kumaş

Gardenya kumaş genel olarak polyester veya polyester pamuk karışımından üretilen bir kumaştır. Kanaviçe ve punch nakışa uygundur. Farklı sıklıklarda üretilmektedir. Kumaşın fiyatını da genel olarak bu sıklık ve iplik türü belirler. Bu sebeple kumaş aldığınızda iplik türünü ve sıklığını sorabilirsiniz.

Kumaşın görünümü genel olarak keten kumaşa benzemektedir. Kolay işlenebilmesi kumaşın en önemli özelliklerindendir. Dertsiz bir kumaş olarak geçer ve lekelere karşı dirençlidir.

Gardenya Kumaş Nedir?

Kumaş görünüm olarak mat bir yapıya sahiptir. Dikkatli bir şekilde bakılırsa kumaşın üzerindeki gözenekleri de fark edebilirsiniz. Temizlik için düşük derecelerde yıkanması tavsiye edilmektedir. Piyasada bulunan gardenyaların eni genellikle 160 cm’dir. Salon takımı, runner, kanaviçe, hardenger, işleme pano ve kanaviçe kolye gibi farklı farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Kullanım alanınıza göre son dönemler çokça satılan simli gardenya kumaşı da tercih edebilirsiniz.

Gardenya kumaş fiyat olarak da uygun fiyatlı görülen bir kumaştır. Günümüzde 30 TL civarında 100×160 ölçüsünü satın alabilirsiniz. Üstelik kumaşın birçok renk alternatifi de bulunmaktadır. 2021 yılı başında ipliklere gelen zamlar sonucu kumaşın fiyatında yukarı yönlü bir hareket vardır. Bu sebeple vermiş olduğumuz fiyat 2021 yılının Mart ayına aittir.

Keten kumaşa benzeyen bir farklı kumaş olan duck keten kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kısaca gardenya kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorularını cevapladık. Kumaşlar hakkında daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilirsiniz.

Tüm toptan ve perakende kumaş ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.