Bebek Giyim İçin En İyi Kumaşlar | Bebek Tekstil Kumaşları

Bir çoğumuz kendi giydiğimiz kumaşın kalitesine çok dikkat etmeyip en ucuzuna kaçabiliriz. Ancak bu kıyafeti bebeğimize alacaksak durum değişir. Çünkü onlar bizlere göre daha hassastırlar. Peki bebek giyim için en iyi kumaşlar nasıl olmalı, bebek tekstil kumaşları alınırken nelere dikkat edilmeli?

Kumaş sektöründe yün, pamuk, polyester gibi ürünlerden yapılan bir çok kumaş türü vardır. Sizlere çocuk dostu kumaşların bir kaçını söylemek yanlış olur. Siz farklı bir kumaştan bebek elbisesi yapmak istediğinizde bu sefer zararlı mı diye düşünebilirsiniz. Bu sebeple sizlere bebek için özellikle yeni doğan için kumaş nasıl seçilmeli, bunu anlattık.

Bebekler için Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli

elbiselik-bebek-kumas-2019
bebek-tekstil-urunleri

Bebeklerin ciltleri normal insanlara göre daha hassastır. Bu sebeple bebeğinize rahat elbiseler onun vücudunu tahriş etmeyen kumaşlar seçmelisiniz. İşte bu sebeple bebek elbiselerinde doğal kumaşlar tercih etmelisiniz.

Bunun için jersey kumaşlar uygundur. Esneme özelliği olan yumuşak, hava alabilen ve nem emici özelliklere sahip bir kumaştır.

Bebek giyim için en ideal kumaş olan cotton kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eğer jersey haricinde bir kumaş düşünüyorsanız %100 doğal ve %100 organik olmasına dikkat etmelisiniz.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Rahatlık ve Konfor

Rahatlık bebeğiniz için çok önemlidir. Tercih ettiğiniz kumaşın yumuşak ve pürüzsüz olmalı gerekir. Ayrıca yumuşak kumaşın daha sonra sertleşmemesi gerekir. Sert kumaşlar bebeğinizi hem rahatsız edecek hem de vücudunu tahriş edecektir.

Hareket

Bebeğiniz artık hareket etmeye başladığında giydirdiğiniz elbiselerin bu hareketliliğe elverişli olması gerekiyor. Bebeğiniz yuvarlanırken, sürünürken, emeklerken ve yürürken hareket özgürlüğü olmalı ve kıyafetleri onu kısıtlamamalıdır. Aksi durumlar bebeğin gelişimini engelleyebilmektedir.

Bunun için tavsiye edilecek kumaşlar likralı diğer bir ismiyle streç kumaşlardır. Bu kumaşlar genellikle örmedir ve bebek hareket ettiğinde uzamayı sağlar. Gevşetildiğinde de standart haline geri döner.

Hava Alabilirlik

Bebek kıyafetleri için kullandığınız kumaşların hava alması gereklidir. Bu aklınıza ince veya hafif kumaşları getirmesin. Kalın, sıcak tutan ve hava alan kumaş çeşitleri de vardır. Hava veya diğer bir deyişle nefes alabilen kumaşlar hem bebek cildinin ihtiyaç duyduğu nemi içeriye alır hem de bebeğinizin kendi kendine aşırı terlememesine ve rahat etmesine sebep olur.

Dayanıklılık

Bebek kıyafetlerinin dayanıklı olması gerekir. Sürekli kıyafet değişimi olacağından ve bu kıyafetlerin sık sık yıkanması gerektiğinden dayanıklı kumaşlar sizi de rahatlatacaktır. Ayrıca bebeğiniz sürekli hareket ettiği ve dizlerini yerlere sürttüğü için sürekli kıyafet alma durumunu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Bebek giyim için en iyi kumaşlar nasıl olmalı sorusuna kısaca cevap vermeye çalıştık. Kumaş hakkında eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Whatsapp aracılığı ile de mağazamızdan sipariş verebilirsiniz.