Abiye Hangi Kumaştan Yapılır? Abiye Kumaş İsimleri

Özel gün ve gecelerde çokça tercih edilen abiye elbiseler hangi kumaşlardan yapılmakta? Abiye için kumaş seçerken hangi faktörler göz önünde bulundurulur? İşte abiye kumaş isimleri…

Mevsimlik Abiye Kumaş İsimleri

Diğer elbiselerde olduğu gibi abiyelik elbiselerde de mevsimler önemlidir. Kışın kadife, tafta gibi kumaşlar tercih edilmekte iken yazın daha hafif daha rahat olan ipek ve şifon gibi kumaşlar tercih edilmektedir.

1- Abiyelik Şifon Kumaş

Şifon kumaş yarı saydam, hafif ve rahat bir kumaş türüdür. Yaz aylarında giyeceğiniz bir abiyelik tasarlamak istiyorsanız sizde şifon kumaş tercih edebilirsiniz. Uçuş uçuş ve terletmeyen şifonlar size zariflik katar.

Düz renk veya desenli şifon kumaşlar ile çeşit çeşit şifon abiyelikler tasarlanmaktadır. İstediğiniz şekilde veya tam bedeninize göre abiyelik elbise bulamadıysanız sitemizden şifon kumaş alarak kendinize özel abiyelik elbiseler tasarlayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı ve kaliteli abiyelik kumaşlar Nehir Kumaşcılık’ta.

2- Abiyelik Dantel Kumaş

Abiyelik için birçok dantel kumaş türü vardır. Şık ve ince yapısı olan fransız kumaşlar maliyet sebebiyle genelde gelinliklerde kullanılsada abiye elbiselerde de görebilmekteyiz. Dantel kumaşlar ile bazen bütün abiyelik yapılır bazen de diğer kumaşlar ile yapılan abiyelere süs amaçlı eklenir. Abiyelerin kol, yaka ve göğüs kısmında dantel çokça tercih edilmektedir.

Dantel kumaşında sitemizde gördüğünüz gibi çeşidi fazladır. Desenli, pullu, güpürlü abiyelik dantel modellerini mağazamızda bulabilirsiniz.

Dantel aslında hem yaz hem kış kullanılabilen bir kumaştır. Tafta veya saten kumaşlarda bolero olarak dantel kumaş tercih edebilirsiniz. Yazın tasarladığınız elbisenin sırt bölgesinde yine dantel kumaşları tercih edebilirsiniz. Bu sebeple dantel kumaşlar çok amaçlı kullanım için uygundur.

3- Abiyelik Saten Kumaş

Saten kumaşların kalınlığı markaya göre değişmektedir. Ancak şifonlar gibi saydam değildir. Bu sebeple tesettür giyimde de çokça tercih edilmektedir. Pürüzsüz bir kumaştır ve çok fazla çeşit barındırır. Siz tercihinize göre bu saten çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Sitemizde de abiyelik saten kumaşlar mevcuttur. Parlak ve ışıl ışıl bir abiye giymek istiyorsanız kendinden simli saten kumaşları tercih edebilirsiniz. Çiçek veya leopar deseni gibi desenli abiyelik giymek istiyorsanız yine mağazamızda desenli abiyelik saten kumaşları bulabilirsiniz.

Abiyelik saten kumaş arıyorsanız kumaşın kalınlığına dikkat etmeniz gerekir. İnce satenler gecelik ve iç giyimde tercih edilirken kalın saten kumaşlar abiye ve gelinlik için kullanılmaktadır.

4- Abiyelik Tafta Kumaş

Kış aylarında giymelik abiye elbiseler tasarlamak istiyorsanız tafta kumaşı tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında tafta kumaş tercih edilmesi terletme yapacağı için tavsiye edilmez. Ayrıca terlemeniz durumunda kumaşta leke oluşabilmektedir.

Tafta kumaşlar pürüzsüzdür. Şifon veya satene göre daha kolay şekil verilebildiği için bükümlü, dalga gibi şekiller alabilmektedir.

5- Abiyelik Payetli Kumaş

Parlak ve renkli pullarla bezenmiş ışıl ışıl kumaştır. Desenlisi ve düz renkli kumaşları mevcuttur. Bazen tüm abiyede payetli kumaş görürken bazen de abiyenin belirli bir kısmında payetli kumaş görebilmekteyiz.

Abiyelik kumaş siparişi için tıklayın.

En çok tercih edilen abiyelik kumaş isimleri listesini sizler için hazırladık…