Polar Kumaş Nedir? Polar Kumaş Teknik Özellikleri Nelerdir?

Kış aylarında sıcak tuttuğu için çokça tercih edilen polar kumaş nedir ve nerelerde kullanılır? Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebini, polar kumaş teknik özelliklerini  ve polar hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Polar Kumaş Nedir

Polar yıkayınca hemen kuruyan, ütü istemeyen ve sıcak tutan bir kumaş olduğu için çok sevilen kumaşlardandır. Ancak dikkat edilmesi gereken kumaşların en başında gelmektedir. Sıcak tutar diye ucuza satılan ancak nefes almayan ve çok fazla kimyasal içeren kalitesiz polar kumaşlar piyasada çok görülmektedir.

Polar Kumaş Teknik Özellikleri:

  • Ütü gerektirmeyen bir kumaştır.
  • Çamaşır makinesinde düşük sıcaklıklarda rahatça yıkanabilir.
  • Nefes alabilen bir kumaştır bu sayede vücut ısısını korur.
  • Tüylenme yapmaz.
  • Dayanıklıdır.
  • Astar olarak da kullanılır.
  • Lekeye karşı nispeten dayanıklıdır.
  • Sıcak tutar.
  • Yumuşak yapıdadır.
  • Farklı çeşitleri vardır.

Polar Kumaş Kullanım Alanları:

Soğuktan koruması sebebiyle kış ve sonbahar aylarında çok kullanılan bir kumaştır. Polar kumaştan eldiven, mont, kazak, pijama takımı gibi giyim ürünleri yapılabilir. Hem sıcak tutar hem de rahattır. Bunların haricinde battaniye, koltuk örtüsü, pike ve yatak örtüsü olarakta polar kumaş tercih edilmektedir.

Bir çok firma tüylenmeyen ve yumuşak yapıda olan kaliteli polar kumaşları bebek ürünlerinde de kullanmaktadır.

Osmanlı zamanının çok kullanılan kumaşı olan sandal kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Welsoft Polar Kumaş Nedir?

Satışını yaptığımız welsoft polar kumaşlar sağlıklıdır. Piyasada ucuza satılan pürüzlü ve sert yüzeyi olan polar fleece denilen kumaşlardan farklıdır. Son derece yumuşaktır ve tüylenme yapmaz. Çift taraflı ve tek taraflı olanları sitemizde mevcuttur.

Ayrıca bir çok kumaş tüylenme yaptığı için solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler bundan olumsuz etkilenir. Ancak welsoft polar kumaş tüylenmez.

Ucuz Polar Kumaş Tehlikeli Olabilir

Ucuz olsun diye alınan ve içerisinde zararlı maddeler barındıran polar kumaşların insan sağlığına zararlı olduğu sağlık kuruluşları tarafından dillendirilmektedir. Bu sebeple polar kumaş veya polar kumaştan üretilmiş tekstil ürünlerini alırken mutlaka markaya dikkat etmeniz gerekir.

Kaliteli Polar Kumaş Nasıl Olmalı?

Yukarıda belirttiğim polar kumaş teknik özellikleri kaliteli polar kumaşlar için geçerlidir. Dayanıklılık, yumuşaklık, tüylenmeme, nefes alma gibi bir çok özellik malesef ucuz ve kalitesiz polar kumaşlarda yoktur. Kaliteli polar kumaşlar yumuşaktır ve dayanıklıdır. Bunu kumaşa dokunduğunuzda sizde anlarsınız.

 

Polar Kumaş Eni Kaç Cm?

Markadan markaya, üretimden üretime en değişmektedir. Bizim sattığımız polar kumaşların eni 180 cm’dir.

Polar kumaş nedir, özellikleri nelerdir sorularını cevaplamaya çalıştık. Kumaş hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir başka kış kumaşı olan kaşe kumaş hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Kaşe kumaş siparişi için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Toptan ve perakende satışımız bulunmaktadır.