Koltuk Döşeme Kumaş Kombinleri ve Koltuk Örtüleri

Nehir Kumaşcılık olarak yıllardır en iyi döşemelik kumaş markaları ile çalışarak müşterilerimize kaliteli ve uygun fiyatlı kumaşlar satmaktayız. Bu yazımızda da kullandığımız ve satışını yaptığımız döşemelik kumaşlardan bahsedeceğiz. En kullanışlı döşemelik kumaş hangisi ve en iyi koltuk döşeme kumaş kombinleri neler sizlere sunacağız.

En Kullanışlı Döşemelik Kumaşlar

Döşemelik için kullanılan bir çok farklı kumaş türü vardır. Bu kumaş türlerinin her birinin farklı özellikleri vardır. En çok tercih edilen döşemelik kumaşlar tay tüyü kumaş, duck keten, goblen kumaş ve şönil kumaştır. Bunların dışında deri, kadife, süet kumaşlarda tercih edilmektedir.

Duck keten kumaşlar pamuk ve pamuk ve polyester karışımı olabilmektedir. Kire ve suya karşı dayanıklıdır. Kolay kullanım sağlar. Bazı yerlerde ismi duck bezi olarak geçmektedir. Goblen kumaşlar desenli, dayanıklı, kire ve suya dirençli kumaşlardır. Yüzeyi duck ketene göre biraz da serttir.

Koltuk Döşeme Kumaş Kombinleri

Deri kumaş yıllardır döşeme sektöründe tercih edilen bir üründür. Desenli ve desensiz modelleri olduğu gibi ince ve kalın modelleri de vardır. Siyah, kahverengi, kırmızı renkleri mağazamızda mevcuttur.

Döşeme için kullanılan bir diğer kumaşta süet kumaştır. Özellikle araba koltukları için çok tercih edilir. Deri kumaşlarda görülen terletme gibi olumsuz özellikler süet kumaşlarda görülmez. Bu sebeple bazı müşterilerimiz döşeme için süet kumaşları seçmektedir.

Resimde görülen kumaş sümerbank firmasının unutulmaz kumaşlarındandır. Örtü ve döşeme için ayrı ayrı kullanılabilmektedir. Nostalji kumaş olarak görülmektedir. Masa örtüsü gibi farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir.

Buldan bezi yaz ayları için tercih edilecek mükemmel bir örtü ve döşeme kumaşıdır. Pamuk olduğu için nemi emer ve terletme yapmaz. Düşük derecelerde yıkanabilir bu da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Uygun fiyatlara alınabildiği için çokça tercih edilir.

Duck keten kumaşların bir çok rengi elimizde mevcuttur. İster düz, isterseniz desenli duck kumaşlarımıza buraya tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.

Çiçek, bulut, kalp, yıldız desenli bir çok duck keten kumaş mağazamızda mevcuttur. Duck ketenler rahat bir kumaştır ve özellikleri sebebiyle müşterilerin çok tercih ettiği bir üründür. Kırlent, runner, perde gibi farklı alanlarda da kullanıldığı içi çok amaçlıdır. Kire ve suya dayanıklı bir üründür. İstenildiği zaman makinede kolayca yıkanabilir. Üstelik yıkanması kumaşın şıklığına zarar vermemektedir.

Kış aylarında özellikle koltuk örtüsü için polar ve peluş kumaşlarda tercih edilmekte. Mağazamızda welsoft polar ve welsoft peluş kumaşlarımız mevcuttur. Yumuşak yapısı olan bu kumaşlar son derece konfor sağlar. Kirlenmesi durumunda makinede düşük derecede yıkayabilirsiniz. Yıkama kumaşa herhangi bir zarar vermez.

Ranforce olarak geçen akfil kumaşlar daha çok nevresim için kullanılsa da koltuk içinde kullanımı görüşmektedir. Renkleri ve desenleri şık gösteren bir kumaştır. Evinize farklı bir hava katar. İstediğiniz özel ölçüde kesilerek evinize uygun şekilde ayarlanabilmektedir.

Goblen kumaşı muhakkak görmüşsünüzdür. Ben son zamanlarda kuru yemiş mağazalarında çok görmekteyim. Goblen kumaş bir çok alanda kullanılabilen geniş yelpazeye hitap eden bir üründür. Çanta yapımı için tercih eden müşterilerimizde vardır ancak goblen kumaş aslında bir döşeme kumaşıdır. Kire karşı dayanıklıdır. Kirlendiğinde bir bez ile kolaylıkla silinebilmektedir. Desenleri etnik desenli olduğu için çok tercih edilir.